Vítejte na Australia 2005 - 2008
 
    


Menu
· Domů
· Ankety
· Doporučte nás
· Články
· Články Archiv
· Fotogalerie
· Downloads/Ke stažení
· Kurzovní lístek ČNB
· Napište nám...
· Návštěvní kniha
· Přihlášení - Menu
· Satelitní Mapa
· Smajlíci / Smilies
· Statistika webu
· Top 10
· Zajímavé odkazy
· Otestujte si svoje geografické znalostiČlánky z cest

Australia
Jak ovládat náš web
Doprava v Sydney
Slunce, opalování a pláže
Co vás může potkat na silnici
Domácnost, nákupy a trocha alkoholu
Nejen vodou živ je člověk
Australia Day 2007, Pebbly Beach & Jervis Bay
Heartbreak Ridge Paintball
A1 Grand Prix Sydney
Queen Mary 2 & Queen Elizabeth 2
Formula 1 ING Grand Prix Melbourne 2007
Earth Hour – 60 Minutes
Great Ocean Road
Sydney Harbour Bridge
USS Kitty Hawk (CV-63)
Whale watching – Pozorování velryb
Gold Coast – Zlaté pobřeží
Airbus A380
Australian International Motor Show
Hunter Valley
Sydney-Hobart Race
Queen Victoria & Queen Elizabeth 2
Captain Cook Coffee Cruise
Je rajče ovoce nebo zelenina? Jak odstraníme skvrny od červeného vína?
Australian Trip NT & QLD
Veselé Velikonoce aneb co se jinam nevešlo...
Fort Denison
Sydney Opera House
Mardi Gras - festival gayů a lesbiček
Australské vlajky
Maritime Museum
Pobřežní procházka Bondi - Coogee
Czenglish, aneb tohle vás ve škole nenaučí
Sydney Olympic Park - Kola
Jak jsme (ne)dostali víza do USA, ale do Číny
Výlet do hlavního města Canberra
Minus 5 Bar
V Austrálii se žije blaze
New Zealand
  Deníček I.část
  Deníček II.část
  Deníček III.část + doporučení na cestu
  Nový Zéland vybírá novou státní zástavu
Japan
  Deníček I.část
  Deníček II.část
  Zajímavosti a rady na cestu
Singapore
  Deníček Singapur
  Zajímavosti a rady na cestu
Malaysia
  Deníček Malajsie
  Zajímavosti a rady na cestu
Thailand
  Deníček Thajsko
  Zajímavosti a rady na cestu
Laos
  Na skok do Laosu
Fiji
  Deníček Fiji
Hong Kong
  Deníček z cesty
  Praktické rady a zajímavosti – Hong Kong
Macau
  Výlet do Macau
  Praktické rady a zajímavosti – Macau
China
  Čína I.část; Peking, Xian
  Čína II.část; Chengdu, Shanghai
Czech Republic
  Letadla, auta, vlaky, lodě a autobusy
  Registrační značka s vlastním motivem?
  Zastavili se u nás kamarádi ze Slovenska
  PF 2009 aneb co se jinam nevešlo
  Ukradli Vám mobil? Poradíme, co dělat
  Registrační značka s vlastním motivem 2
United Kingdom
  Manchester
Slovakia
  Vysoké Tatry
Austria
  Drávská cyklostezka - Drauradweg
Sri Lanka
  Deníček Srí Lanka
Turkey
  Připravujeme
Hungary
  Balaton - Moře našich rodičů
Slovenia
  Připravujeme
Romania
  Připravujeme
Denmark
  PřipravujemeStatistiky
TOPlist


ikonka Google Pagerank
ikonka S-rank
Alexa Rank
ikonka Jyxorank
TOPlist Counter.cz


Weather / Počasí

 
Drávská cyklostezka - Drauradweg

  Publikováno: Pondělí, 14.09. 2015 - 15:23:48
     Autor: Hexaghon    Téma:


Drávská cyklostezka - DrauradwegLetos jsme se rozhodli mimo jiné pro dovolenou pod stanem a na kolech. Připojili jsme se k našim kamarádům Katce, Ivovi a jejich dětem Danovi a Emilce. Oni byli na cestě ze Slovinska přes Itálii a my jeli přímo z ČR. Sraz jsme si dali nedaleko města Villach a to konkrétně u jezera Afritzer, u městečka Afritz am See.
Volba padla na kemp Bodner (mapa zde), ačkoliv z jejich internetových stránek toho mnoho nevyčtete. Pravda ale je, že v okolí je kempů poměrně dost na výběr, takže pokud by to neklaplo tady, byla by šance jinde.
Plocha na ubytování je poměrně rozlehlá a tak půl na půl s karavany a obytnými vozy. Prostoru tedy bylo dost a tak jsme neváhali.
Kemp byl celkem slušně vybaven, toalety a umývárny byly čisté a moderní a když pršelo, byly k dispozici i stoly a lavice kryté střechou. K dispozici je také stolní tenis a dětské hřiště. Nevýhodou bylo, že se za teplou vodu platilo. €0,50 za natočení si vody na mytí nádobí a €0,50 - €1 za sprchu, podle délky sprchování. Při ranní a večerní hygieně ale tekla voda vlažná a tak se to dalo. Za ubytování jsme platili oproti ostatním kempům relativně málo za dospělé osoby, ale zase to doženete jinde, a to například na odvozu odpadků nebo na návštěvnické taxe. My platili za dospělého €4,80 , dítě €3, stan (místo) €4, turistická taxa (platí se pouze za dospělé osoby) €1,45 a odpad €1,30 a to vše za den. Suma sumárum rodina 2dospělí a dítě €23,80/noc. Jo a teplá voda viz. Výše.
V globálu jsme platili všude od €21 - €24. Na wi-fi víceméně až na výjimky zapomeňte.
Počasí nám tentokrát moc do karet nehrálo, ale v zásadě pršelo hlavně v noci a přes den se to vybralo.
První den jsme se vydali ze Spittal an der Drau do Feistritz an der Drau. Cesta vede de facto stále podél řeky a je tedy celkem nenáročná a vhodná pro děti. Teď je ten pravý čas zmínit něco také o řece a vlastně o celé cyklostezce, která je velmi populární. Řeka Dráva (německy Drau) pramení v Itálii a dále protéká Rakouskem, Slovinskem a Chorvatskem, částečně tvoří Chorvatsko-Maďarskou hranici a vlévá se do Dunaje. Její tok je dlouhý 720km. Podél jejího toku je vybudována cyklostezka, která je podle našich osobních zkušeností velmi pěkná.
Protože jsme nevěděli kolik toho vlastně děti zvládnou, zvolili jsme taktiku přesunu auty, vyrazili jsme na trasu a zhruba v 90% cesty se chlapi vraceli k autům a přesunuli je do domluvené destinace. Celkově ten den jsme ujeli 25 km. (chlapi pochopitelně více, když se vraceli zpět)
Je potřeba zdůraznit a připomenout, že jsme jeli v neděli, kdy především Německo dodržuje zavřené obchody o nedělích. Rakousko je na tom podobně, i když i zde je pravděpodobně silné lobby nadnárodních řetězců silnější než dříve a tak i v neděli v podstatě nebyl problém si nakoupit.


Bylo celkem překvapením pro všechny, jak děti cestu zvládli. Přestože se nejedná o nijak náročnou cestu s velkými převýšeními, je přeci jen 25km 25km.
Na další den jsme si proto naplánovali zhruba stejně dlouhý úsek a to z již zmíněného Feistritz an der Drau do Villachu. Cestu jsme zvládli opět se ctí, tedy především děti. Drobnějším zpestřením bylo Gábiny píchlé přední kolo. Na závěr nám začalo ale pršet a tak jsme všichni docela slušně promokli. Kluci na zpáteční cestě a holky se ukryly s dětmi ve Villachu na pozemku místní školky.
Večer v kempu jsme končili tradičním fotbálkem, kde jsme dělali „radost“ ostatním spolu kempujícím řevem a nástřely míčem do jejich stanů.

Jelikož předpověď počasí na další dny nebyla příliš příznivá, museli jsme přehodnotit plány směr Lienz. (pozor, neplést s Linzem nebo Lienzenem). Rozhodli jsme se vyrazit na sever za lepším počasím a to na řeku Enns. Tento den jsme tedy věnovali cestě. Nutno ještě upozornit všechny, kdo do Rakouska cestují po dálnicích, že dálniční nálepka za €8,70 neřeší zdaleka všechny poplatky. Mezi městy St.Michael im Lungau a Rennweg am Katchberg se totiž nalézá Katchbergtunnel (mapa zde), který je zpoplatněn pro osobní auta rovnými €11 !!!
Jako další místo pro přenocování jsme vybrali kemp v národním parku Gesäuse, nejblíže městu Admont, Forstgarten. Pro mapu klikni zde.

Klikni zde, pro brožuru NP Gesäuse (CZE PDF 5,5 MB)


Velmi pěkný kemp se spoustou místa, ohništěm a dětským hřištěm. Pokud se vám nebude chtít rozkládat stan, je možnost se nechat ubytovat i v hlavní budově. Co bylo velmi milé, bylo to, že teplé vody byl dostatek bez poplatku, uvnitř hlavní budovy byla k dispozici velká kuchyň s veškerým komfortním vybavením a velkou jídelnou. Rovněž tu byl i malý obchod, kde bylo denně čerstvé pečivo a další potraviny. Je potřeba zmínit, že tento kemp je v podstatě jediným na cestě dlouhé 25km, takže pokud pojedete zrovna tudy, rozhodně se zastavte. Další věcí, která Čecha myslím stále ještě dokáže překvapit, je i v takto odlehlém místě přítomnost recyklačních popelnic na všechny možné druhy odpadu.
A máme tady středu. Protože jsme po lehké procházce po okolí rychle zjistili, že tato část řeky Enns je vhodná hlavně pro horská kola a terén je nahoru a dolů a to po více či méně zpevněném terénu, cyklistiku jsme pro tentokrát zavrhli a vydali se na pěší túru. Procházka po lese a podél řeky, kde jsme se bavili zvyšováním hladiny řeky házením kamenů do ní, měla nakonec přes 6km.
Nebyli jsme ještě dostatečně daleko na sever od Alp a tak nás dostihlo uplakané počasí i tady. My si to ale nenechali zkazit a tak se večer odehrával ve hře v kostky.

Ve čtvrtek jsme se rozhodli pokračovat směrem na město Weyer. Protože jsme ale nenalezli nic vhodného, jeli jsme dál a už to vypadalo, že zakotvíme v nedalekém Groβraming, nicméně oba kempy co se tu nalézají, vypadaly spíše na trvalé důchodcovské kempy-osady, kam bychom věkově nezapadli. Proto jsme rozhodli, že už můžeme dojet rovnou do města Steyer, ale nechtěli jsme další čas trávit hledáním kempu, zvolili jsme to obráceně a vyrazili nejprve na kola. Auta jsme nechali u nádraží a jelo se.
Nevěděli jsme ale, do čeho jdeme. To jsme zjistili ale poměrně záhy, ale vracet se, to se nám už nechtělo. Nakonec se z toho vyklubalo převýšení 221m, skoro jako na Tour de France
Po nějakých 20km jsme dorazili úspěšně do městečka Reichraming. Tady jsme dali nějaké občerstvení a dohodli, že v rámci urychlení a ozvláštnění výletu pojedeme zpět s dětmi vlakem a auty pak dojedeme pro holky a kola. Vlak byl v podstatě jako náš CityElefant, jen jednopatrový. A dokonce jsme jízdu měli zdarma, protože k nám průvodčí za celou dobu nedorazil.
Ten den jsme útočiště našli v Camping am Fluss. Kemp je velmi hezký, sociální zařízení a sprchy pěkné a navíc jsme přijeli v době, kdy jsme si mohli postavit stany kde jsme chtěli a tak jsme vybrali zadní část u řeky. Nutno podotknout, že to byl jeden z mála kempů, kde byla i wi-fi a tak jsme ji hned využili. Na předchozím místě byla rovněž, ale proč to nakonec nefungovalo nevíme.
Večer jsme absolvovali jedno z mnoha fotbalových utkání, kde jsme využili i naprosto ideálně postavené stromy jako branky. Mimochodem utkání nemohlo dopadnout jinak, než že děti zvítězily nad dospělými.

Sobota. V tento den jsme se rozhodli navázat na předchozí úspěšné dálkové trasy a tak jsme vybrali snad to nejlepší. Cesta do Enns. Jelikož se jednalo o trasu o nějakých 50km, probíhala místy snad až příliš vzrušující debata o tom, kdo co a jak zvládne.
Když se emoce uklidnily, vyrazilo se.
Stezka je velmi pěkná a až na výjimky se odehrává mimo silnici. Není ani nijak zvlášť náročná na stoupání. Jen 25km tam a 25km zpět.
Pro zpestření píchl kolo tentokrát Daneček. Takže zase lepení a pumpování.

Enns je městečko, ležící na soutoku řek Enns (česky Enže) a Dunaje. Jde údajně o nejstarší město v celém Rakousku, území bylo osídleno již v pravěku.
My jsme dojeli až na náměstí, uprostřed kterého se tyčí 60 metrů vysoká hodinová a strážní věž z roku 1568 a je nepřehlédnutelným symbolem města. Pod věží jsme dali trochu odpočinek a jelo se zpátky. Po padesáti kilometrech bylo paradoxem, že se děti ještě v kempu dožadovaly abychom se s nimi jeli projet na kole.
Odjezd směr Praha jsme naplánovali na neděli ráno, i když jsme podle předpovědi věděli, že v noci dorazí déšť a stany budeme skládat za mokra. Nikomu to ale myslím zvlášť nevadilo, byl to prostě super výlet.

Stahuj celou Drávskou cyklostezku zde (PDF 8 MB)Publikoval: Hexaghon

 


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.


Související odkazy
· Více o tématu
· Další články od autora Hexaghon
Je rajce ovoce nebo zelenina? Jak odstranime skvrny od cerveneho vina?Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
ŠpatnéMožnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek
"Drávská cyklostezka - Drauradweg" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.

Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund

Nahoru