Domácnost, nákupy, a trocha alkoholu
Pokud si chcete v Sydney nakoupit, není to žádný problém. Ale tehdy, když jsme byli ve městě noví, byl docela problém odhalit, kde se dá vlastně nakupovat. Jsou tu supermarkety typu Woolworths, kde koupíte od tanku až po hřebík úplně všechno (tedy skoro všechno) a jejich přímým konkurentem je řetězec Coles-Mayer, kde je to podobné. A propos snad každý koloniál
kdejakého Číňana tu má označení Supermarket. 
Tedy problém ze začátku nebyl nakupovat, ale najít kde. WOOLWORTHS jsme našli hned, neboť ten je na povrchu. COLES má v city daleko více obchodů, jen jsou umístěné pod zemí. Ono Sydney má tak 80 % všech obchodů pod zemí. Je to zejména kvůli klimatizaci a taky proto, že v centru je to samý mrakodrap, a není je tudíž kam umístit.
Seženete tu dost věcí jako u nás, například kosmetiku - stejné značky, ale jsou i výjimky, jako deodorant AXE (v Čechách), tady je to LYNX. Jsou tu ale k dostání stejné věci jako u nás - zde je pár příkladů: VEGETA (pozor, je to chorvatský výrobek), margarín FLORA nebo prací prášek OMO nás hodně překvapily.
Když už jsme u pracího prášku, určitě jste si všimli, že OMO je velikosti 1,5 kg. Je to neuvěřitelné, ale prací prášky tu seženete o maximální velikosti 3 kg. ČR je jedna z mála zemí, kde není neobvyklé mít prášky o velikosti 8, 10 nebo i 12 kg. Doufám, že zatímco jsme pryč, se tam nezačalo vyrábět ještě něco většího. 
Jak jsem psal v minulém článku o tom, co tu zůstává z dob anglické nadvlády, tak to jsou vodovodní kohoutky. Kohoutky s teplou a studenou vodou na koupelnovém umyvadle jsou od sebe vzdáleny minimálně 20 centimetrů a je jasné, že pokud není k dispozici zátka, vlažnou vodu prostě nejde udělat.
Buď se opaříte, nebo vám začnou ruce zimou modrat. Naštěstí se to postupně začíná všude jinde odbourávat a dávají se normální kohoutky jako všude jinde.
Bez zajímavosti nezůstávají ani žárovky. Existují 2 druhy. Ten první, zastaralý, je podobný systému žárovek u auta. Druhý typ je klasický.
Vaší pozornosti zcela jistě neunikne ani televize. Na výběr máte z kanálů SEVEN, NINE, TEN, SBS a ABC. Můžete si samozřejmě předplatit kabel FOXTEL Digital. Edit 2025: Ceny jsou $69 – $99.
Pokud sledujete film (kromě SBS – něco jako u nás ČT2), připravte si nervy. Reklama je každých deset minut. Mazec. 

Pokud si chcete dát v Austrálii pivo, není to tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jednak jsou zde přísná pravidla, co se konzumace, ale i prodeje týče. Alkohol nekoupíte v žádném supermarketu, ale ve specializovaném obchodě zvaném Bottle Shop (tedy něco jako obchod s flaškami
), kde mají licenci na jeho prodej.
Nakupovat alkohol musíte za střízliva, jinak vám ho neprodají. Obchody s alkoholem jsou však blízko míst s potravinami, takže nehrozí dlouhé abstinenční příznaky.
Jak vám každý odpoví, v rozpálené zemi jako je Austrálie je nejlepší dát si pivo ledově studené a rychle ho vypít z malé sklenice či plechovky, aby nezteplalo. Pomáhají i pěnové chladicí obaly.
Jak na nákup piva? Můžete zakoupit TINNIES (plechovky) nebo STUBBIES (lahve s krátkým hrdlem).
Velikosti se liší podle oblasti:
- JUG – 1 litr až 1140 ml
- PINT – 568 ml
- SCHOONER – 425 ml
- MIDDY – 285 ml
- HALF-PINT – 250 ml
- SEVEN – 200 ml
- PONY – 140 ml
Zakoupit můžete i celý CARTON (24–30 plechovek nebo lahví), 6pack nebo jednotlivě. Při koupi jednotlivých lahví dostanete pivo do papírového pytlíku.
Na veřejnosti platí zákaz pití alkoholu bez pytlíku – jinak hrozí pokuta!
Do hospody (PUBu) si můžete donést vlastní alkohol, pokud je na dveřích označení BYO – Bring Your Own. Ale připravte se na poplatek.
Pokud se opijete, obsluha vám místo dalšího piva nabídne vodu nebo kávu. V horším případě vás vyprovodí ven. 
Každý stát má svou značku piva:
FOUREX (XXXX) – QLD
SWAN – WA
COOPERS – SA
VICTORIA BITTER – VIC
TOOHEY'S NEW – NSW
Další značky:
CROWN,
TOOHEY'S OLD,
CASCADE,
CARLTON DRAUGHT,
JAMES BOAG'S
a další.
Většina piv jsou ležáky nebo světlá piva do 5 % alkoholu.
K dostání jsou i česká piva:
Plzeňský Prazdroj,
Budějovický Budvar
.
Výjimečně tu najdete i piva jako
Burgerbrau
nebo
Eisbrau,
a z alkoholu také
Vodka BABICKA
, kterou koupíte jen v Austrálii a na Novém Zélandu.