Australia 2005 - 2008

Registrační značka s vlastním motivem 2
Publikováno: Wednesday, 06.01. 2016 - 12:00:50
Téma:


Značka s vlastním motivem 2Již v roce 2008 jsme psali článek Registrační značka s vlastním motivem? o tom, jak snadno a rychle si půjde od roku 2009 nechat udělat RZ, nebo chcete-li SPZ, prostě značku na přání, tak jako to jde naprosto bez problémů v Austrálii nebo jinde ve světě. Po neuvěřitelných průtazích ve sněmovně a neustálým handrkováním o tom, kdo, kdy, kde, jak a za kolik značky bude dělat, po šesti letech je to tu.

Je to tedy nakonec i se spoustou změn, protože původní návrh zněl, že měnit půjdou pouze poslední 4 pole. Nakonec je ale všechno jinak.
Ale všechno pěkně popořádku.
foto Právo
O značku lze požádat od 01/01/2016. Technicky ale až od 04/01, což je pondělí.
Poplatek je 5000Kč za kus, tedy pro motocykl je to 5000 Kč. Auto má značky dvě, je to tedy za 10.000 Kč . Výroba značky potrvá 15 dní.
Zvolit si můžete 8 znaků (standardní značka jich má jen 7) na značce, přičemž podmínkou je jedna číslice. Jedná se ale jen o osobní automobil. Na motorku je to 7 znaků a na moped jen 5.
Co je zakázáno?
Jsou zakázána písmena G, CH, O, Q a W a to protože lze tyto písmena zaměnit. Rovněž nelze použít speciální znaky jako #%@ diakritiku apod. A samozřejmě vulgarismy a slova podněcující rasovou nebo jinou nesnášenlivost. Na tyto slova má úřad rovnou celý seznam. Například MARTIN01 je ok, FANTOMAS nikoliv. Zde je potřeba vyměnit O za nulu, tedy výsledek by byl FANT0MAS.

Důležitá je i informace o přenositelnosti značky. Můžete ji použít na svůj další automobil, moped nebo motorku. Značka je navázána na osobu, která si ji pořídila, nelze ji tedy prodat dál. V případě ztráty nebo odcizení, se nová značka s tím samým textem již nikdy nevydá. Je možná pouze výměna za poškozenou, za poplatek 600 Kč.

Počáteční boom jistě časem poleví, protože kdo dřív přijde, ten dřív mele. Jen za dopoledne prvního dne výdeje, bylo přiděleno přes 500 značek na přání.

Zlatý důl.
Cena je tedy na osobní automobil 10.000 Kč. Pořízení běžné RZ vyjde na 800Kč. A to se nebavíme o tom, kolik stojí výroba jedné, potažmo 2ks takových značek. Za tuto legraci platíme bezkonkurenčně nejvíce z okolních států. Na Slovensku zaplatíte v přepočtu necelých 9000 Kč, v rakousku něco málo přes 6000 Kč.
Osobně si myslím, že to kšeftování s “čísly” nezastaví, jen dojde k lehkému útlumu.

Nezapomeňte si přečíst náš první článek, najdete tam spoustu inspirace
zde.Tento článek si můžete přečíst na webu Australia 2005 - 2008
http://australia.hexaghon.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://australia.hexaghon.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=114